Викладачі
ректор
Михневич Павло Олександрович
Детальніше
ректор Полтавської Богословської Семінарії
Михневич Павло Олександрович

Служіння:

Місіонер -13 років.

Пастор церкви – 4 роки.

Диригент церковного хору – 4 роки.

Викладач музичної школи – 8 років.

Завідувач відділом освіти Об’єднання Церков ХВЄП Полтавської області – 9 років.

Директор Полтавської Богословської Семінарії – 10 років.

Освіта:

Бакалавр мистецтв – Рівненське державне музичне училище.

Магістр мистецтв – Рівненський державний гуманітарний університет.

Бакалавр служіння – Рівненська Духовна Семінарія і Академія.

Магістр богослов’я – Євангельська Теологічна Семінарія (ETS), Київ.

Магістр релігієзнавства – слухач інституту перекваліфікації при НПУ ім. Н. П. Драгоманова.

Аспірант НПУ ім. Н. П. Драгоманова кафедри культурології.

Проректор
Скрипніченко Ігор Віталійович
Детальніше
Проректор Полтавської Богословської Семінарії
Скрипніченко Ігор Віталійович

Ігор Скрипниченко народився 21 серпня 1993 року у м. Полтава. У цьому місті навчався та ріс у християнській сім’ї. 2008 року, почувши заклик до служіння проповідування, прийняв водне хрещення.
З 2014 року працює проректором з академічної частини та викладачем Полтавської Богословської Семінарії. Брав участь у створенні факультетів «сучасного пасторства та відкриття нових церков», «молодіжного пасторства», «християнського душопіклування».З 2013 року здійснює менторську опіку над групами студентів факультету «сучасного пасторства та відкриття нових церков», допомагає студентам у освоєнні протестантського богослов’я, відкритті нових церков, творенні існуючих. З 2013 року постійно викладає та проводить семінари у біблійних школах від ПБС при помісних громадах міст Кропивницького, Полтави, Харкова, Балаклії, Пирятина, Оржиці, Чернівців, Одеси та Миколаєва. Таким чином виконує служіння, наприклад одного з шанованих протестантських богословів Кевіна Ванхузера «Повертати розум Ісуса Христа Тілу Ісуса Христа».
У 2014 році у Полтавській Семінарії відкрився центр богословських досліджень. Викладаючи в Семінарії предмети, пов’язані з тлумаченням Біблії та насадженням християнського світогляду, Ігор Скрипниченко розпочав написання книги з тлумачення Біблії під назвою «Відродження учнівства» та розпочав підготовку лекцій про християнський вплив, що веде до пробудження.
З 2022 року почав працювати на посаді радника консула України в місті Сієтл США. Починаючи з листопада 2022 року Ігор Скрипніченко був рукопокладений на служіння вчителя капелана. Також з 2022 року є головним редактором книги про відновлення України в період війни та після війни: “Як воскресити націю?”
Ігор Скрипниченко одружений із Тетяною, вони разом виховують доньку Соломію.
Його девіз: у руки служителя Ісуса Христа Бог дав меч і кельму. Меч для того, щоб руйнувати все, що не відповідає Його задуму і кельми для творення Свого Царства на землі як на небі, до Славного пришестя Ісуса Христа.

Освіта:
Свою богословську освіту Ігор розпочав у 2008 році у біблійній школі при Полтавській Семінарії, ще навчаючись у загальноосвітній школі. Після закінчення середньої освіти вступив до Полтавської Семінарії та отримав диплом бакалавра християнської педагогіки. У 2016 році вступив на інтегровану програму для написання докторської дисертації в богослов’ї на тему «Теологічна герменевтика К. Ванхузера», паралельно отримав ступінь магістра політичної теології в М. П. Драгоманова.
Наразі Ігор продовжує свою освіту у сфері бібліїстики в Євангельській Реформатській Семінарії України.

Декан Музичного факультету
Михневич Лариса Олександрівна
Детальніше
Декан Музичного факультету Полтавської Богословської Семінарії
Михневич Лариса Олександрівна

Освіта:
Бакалавр мистецтв – Рівненське державне музичне училище.
Магістр мистецтв – Рівненський державний гуманітарний університет.
Бакалавр служіння – Рівненська Духовна Семінарія та Академія.
Магістр богослов’я – Євангельська Теологічна Семінарія (ETS), Київ.
Магістр релігієзнавства – слухач інституту перекваліфікації при НПУ ім. Н. П. Драгоманова.
Аспірант НПУ ім. Драгоманова кафедри культурології.

Декан факультету Християнської освіти
Михневич Олександра Павловна
Детальніше
Декан факультету Християнської освіти Полтавської Богословської Семінарії
Михневич Олександра Павловна

Освіта:
Бакалавр права, Полтавський юридичний інститут Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (Полтава, Україна), 2018.
Магістр педагогіки, Університет імені Жана Кальвіна (м.Гранд Рапідс, Мічиган, США), 2019.
Магістрант університету Святої Трійці (м.Дірфілд, Іллінойс, США).

викладач
Джерард Д. (Джордж) ді Вайст
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Джерард Д. (Джордж) ді Вайст

Rev. Gerard D. (George) de Vuyst
Преподобний Джерард Д. (Джордж) ді Вайст
Закінчив філософський факультет університету «Calvin College», Гранд Рапідс, Мічиган, США (www.calvin.edu) у 1993 році.
Отримав Магістр Дивінітатуса (magister divinitatis; MDiv) у 1998 р. від Богословської Семінарії ім. Кальвіна (Calvin Theological Seminary – www.calvinseminary.edu).
Дипломований Старший Наставник (Master Trainer) в Інституті Лідерства ім. Тимофія з 2012 року.
Дипломований Старший Наставник (Trainer of Trainers) у Міжнародній Школі Примирення з 2015 року.
Відколи відвідав Радянський Союз у 1998-му році, Преп. ді Вайст глибоко зацікавився Радянським Союзом та країнами східної Європи. Він приїхав до України вперше на 1 січня 1992 року, щоб навчатися в університеті ім. Т. Шевченка у спеціальному факультеті російської мови та української історії та культури для іноземців. Проводячи цілий рік в Україні, він співпрацював із місією SEND International та з союзом ЄХБ. З червня до серпня 1994-го Преп. ді Вайст служив волонтером у закарпатській області, в Угорщині та Румунії служачи в льотних таборах Угорської Реформатської Церкви.
У серпні 1995 року він повернувся на рік на Закарпаття, щоб виконувати вимогу практичної роботи для магістра. Він служив поруч із Преподобним Лазлом Горкаєм, пастором Закарпатської Реформатської Церкви в селі Великому Доброні. Там ді Вайст займався служіннями серед молоді та з Ромами. З 1998-го Преп. ді Вайст служить із місією своєї деномінації, Resonate Global Mission (раніше «Christian Reformed World Missions»), в Україні. З 1998 по 2013 він жив у Мукачеві та тренував місіонерів для Карпатської Реформатської Церкви, розпочав Християнську Реформатську Церкву м. Мукачево, та почав розвивати служіння Інституту Лідерству ім. Тимофія по Україні.
У 2013 Преп. ді Вайст переїхав жити до Києва, щоб продовжувати розвивати програму Тимофія з України та розпочинати нові тренінги з педагогіки та служіння зцілення та примирення «Зцілення Сердець, Преображення народів».
Викл. ді Вайст одружений і має трьох дітей.

викладач
Метью Фрейзер
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Метью Фрейзер

Метью Фрейзер – канадець, який служив у різних контекстах та культурах. Здобувши освіту бакалавра богослов’я та магістра релігієзнавства, він був пастором у Канаді, був ментором та наставником у Замбії та нині служить в Україні, викладаючи Біблію та розвиваючи церкви, орієнтовані на Євангеліє.Він є автором книги «Ісус і повість спокути в Писанні» і викладає семінари в Канаді та Україні, які допомагають християнам читати Біблію з фокусом на Христі. Його пристрасть – бачити спасіння і перетворення життя силою Євангелія через учнівські відносини.
Питання, яке він завжди ставить, полягає в наступному: «Якщо Євангеліє дійсно істинне, що б прославило Бога найбільше в цій ситуації»?

викладач
Йоганнес Юстус
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Йоганнес Юстус

Пастор Йоганнес Юстус (Johannes Justus) (рік народження 1957), є Президентом Союзу Незалежних П’ятидесятницьких Громад Німеччини (CНПО) (BFP) і водночас провідним пастором християнської громади Елім (Elim) у Ганновері, Німеччина. Він також активно служить у своїй країні і за кордоном як тренер, піклувальник церковних громад і доповідач на міжнародних конференціях.
Йоганнес одружений з 1978 року на Ірені. У них 6 рідних дітей, 1 прийомна дитина та 14 онуків.
Він народився в Ключах (Казахська РСР), де з юних років відвідував баптистську громаду. Ще в Казахстані він отримав спеціальну освіту дипломованого електромеханіка-наладчика високоточних керуючих та обробних систем, а також авіаційного механіка, перед тим, як у листопаді 1988 року він виїхав зі своєю сім’єю на постійне місце проживання в Німеччину і почав працювати наладником та керівником проектів на електротехнічному підприємстві.
У процесі своєї другої освіти він почав вивчати богослов’я в СНПО (BFP) і був у 2000 році висвячений у сан пастора. Під час свого першого служіння у Вільній Християнській Общині Нієнбурга (Freie Christengemeinde Nienburg) Йоганнес працював керівником освітнього служіння СНВО у регіоні Везер-Емс (BFP-Region Weser-Ems). У 2009 році він прийняв на себе в Ганновері керівництво Християнською громадою Єлім (Elim). У процесі підвищення своєї кваліфікації піклувальника церковних громад він пройшов курс навчання в університеті ім.Лейбніца в Ганновері.
З 2010-2012 років. він був регіональним керівником СНПО-округу Нідерзаксен Ост (Niedersachsen Ost) і з вересня 2012 року є Президентом П’ятидесятницького Союзу (СНПО) (BFP).
Великою пристрастю Йоганнесу є створення та підтримка сильних та зростаючих громад. Він прагне того, щоб на всіх рівнях суспільства встановлювалося Царство Боже і люди змирялися з Богом. Він робить великий внесок у партнерську співпрацю церков, у тому числі, як член Президії Євангельського Альянсу Німеччини (Evangelische Allianz Deutschland).
Йому подобається підтримувати і розвивати особливо обдаровані особистості – особливо це стосується духовних служителів – у процесі їхнього служіння та розвитку їхніх дарів і талантів. При цьому він особливу увагу приділяє дієвості Святого Духа і підтримує серед християн відкритість перед надприродною силою Бога. Іноді він пише про це у своєму Інтернет-блозі www.johannes-justus.de.
Своє дозвілля Йоганнес найбільше любить проводити разом зі своєю дружиною Іреною, наприклад, на природі чи подорожах. Паралельно до своєї програми підвищення кваліфікації він знаходить час ще й для силових видів спорту та фотографії.

викладач
Руді Дюк
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Руді Дюк

Руді Дюк народився 1968 року в Казахстані, в сім’ї віруючих батьків. 1979 року родина Дюк переїхала до Німеччини. У лютому 1980 року Руді Дюк вирішив жити з Богом. Після бурхливої ​​молодості він посвятив Богу все своє життя.
У 1993 році, отримавши теологічну освіту, заснував Місію «Християнські Міжнародні Табори». Внаслідок цієї роботи до живої віри в Ісуса Христа прийшли тисячі підлітків та молодих людей.
Після закінчення навчання в Академії для християнських керівників, він заснував Інститут Керівництва та Управління для російськомовних керівників України, Росії, Ізраїлю, Монголії, Китаю та Америки.
Крім своїх основних обов’язків як керівника місіонерської організації та Інституту, він ще є пастором церкви «Schöne Aussicht» (Гарний Вид).
Руді Дюк одружений з Ольгою, у них троє своїх дітей і вихованка, що вийшла заміж.
Його девіз: Хто вчить інших, той змінює їхнє життя назавжди.

викладач
Сергій Витюков
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Сергій Витюков

Пастор-вчитель Сергій Вітюков, народився у м. Санкт-Петербурзі у сім’ї віруючих батьків. Прийшов до Христа віком 12 років. З 24 років бере участь у церковному служінні. З 1988 року Сергій Вітюк несе служіння пастиря-вчителя. Здобув ступінь магістра богослов’я у Vision International University. Своє дитинство провів в Україні. У 1998 році він заснував місію “Оновлення” (Renewal Ministries).Місія займається поширенням Слова Божого, допомагає християнам у їхньому духовному становленні, готує лідерів для гармонійного розвитку тіла Христового в США та країнах СНД, займається сімейним консультуванням.
Теми освітніх програм Сергія Вітюкова: вплив на дитину, сім’ю та шлюб, пастирське консультування, курс «християнське життя» та багато інших. За його програмами навчаються християни як в Америці, так і в Росії, Україні, Білорусії та інших країнах СНД.Сотні студентів стали служителями та лідерами церков після проходження цих програм. Сергій Вітюков та його дружина Віолетта виховують трьох дітей – Валерію, Авеніра та Авеля.
СЛУЖІННЯ:
Сергій Вітюков — засновник і керівник місії «Служіння оновлення» (Renewal Ministries), доктор богослів’я, автор багатьох навчальних програм з душевної опіки, розвитку особистості, навчання лідерів, церковного служіння.Понад 30 років є пастором, учителем та спікером на семінарах з Америки, Європи, країн СНД. Разом із дружиною Віолеттою, трьома дітьми та прийомною дочкою живуть у місті Сакраменто, штат Каліфорнія.

викладач
Ярослав Лукасік
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Ярослав Лукасік

Ярослав Лукасік – директор Східноєвропейського лідерського форуму з 2011 року. Є засновником Церкви «Іоан Предтеча» у м. Мінську та її багаторічним старшим пастором. У 2001 р. ініціював у Білорусі Рух Нової Реформації, який об’єднав багато церков різних деномінацій для поширення християнського світогляду в білоруському суспільстві. В Україні Ярослав проводить “Школу Реформації Товариства”. Наприкінці 2010 року разом із командою молодих християн розпочав «Подільський клуб» – проект, покликаний «допомагати віруючим думати, а думаючим – вірити».
З 2008 року проживає в Києві разом із дружиною Наталією та з чотирма дітьми.

викладач
Сердіченко Денис
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Сердіченко Денис

Сердіченко Денис Петрович, народився 20 березня 1979 р. м. Ізмаїл.
Національність – українець. Одружений, має 3 дітей. 2000 р. – закінчив зі ступенем «Бакалавра теології» Київський Біблійний Інститут. 2001 р. — був висвячений на пресвітерське служіння у «Центральній Церкві» м. Одеси. 2008 р. був обраний на служіння Старшого пастора «Центральної Церкви» м. Одеси. 2009 – закінчив навчання в Євангельській Теологічній Семінарії м. Києва, отримавши ступінь магістра гуманітарних наук у галузі християнських дисциплін.З дитинства він увібрав духовні, моральні та етичні цінності в сім’ї отця, єпископа Петра Сердиченка та матері — диякониси Тетяни Сердиченко. У цій сім’ї панували християнські традиції виховання та приклад любові, вірності, милосердя, передані всім 9 дітям. Через роки, посіяне в дітях, принесло свої плоди – кожен із них залучений до служіння Богу.Знання з Богослов’я, теології, психології отримав у Київському Біблійному інституті у 2000 році.
Додаткові Богословські знання він отримав у Євангельській Теологічній Семінарії м.Києва, яку закінчив у 2009 році, здобувши ступінь магістра гуманітарних наук у галузі християнських дисциплін.
Нагороди та звання, якими нагороджений Денис Петрович:
2010 р. – нагороджений почесною відзнакою Одеського мера «Подяка» за активну соціальну діяльність.
2010 р. – за щорічну, плідну, благодійну діяльність для ветеранів війни було вручено Пам’ятний Орден «Перемога 65 років»
2010 р. – Пам’ятна медаль «ПЕРЕМОГА 65 років»
2010 р. – нагороджений знаком «За стійкість» від громадської організації «Орден Реабілітації інвалідів та ветеранів війни» за багаторічну, плідну благодійну діяльність для інвалідів та ветеранів війн.
2008 р. – Почесна грамота Одеського міського голови.
2012 р. – Почесний знак Одеського міського голови «За заслуги перед містом»
2015 р. – нагороджений знаком «Подяка» від Одеської обласної адміністрації.
2016 р. – Медаль «25 років незалежності України»

викладач
Василь Новаковець
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Василь Новаковець

Василь Новаковець народився у 1975 році у місті Коростень Житомирської області у сім’ї номінальних православних батьків. Навчаючись у СПТУ, він уперше почув Євангеліє від своїх двох одногрупників. Восени 1992 року Василь вирішив жити з Господом і влітку 1993 року прийняв водне хрещення у помісній церкві ЄХБ. Василь послідовно набуває богословської освіти. 1994-96 рр. Закінчив Біблійний коледж св. Якова у Києві, 1996-97 та 1997-2001 рр. навчається в Одеській богословській семінарії (ступінь – бакалавр богослів’я) та 2007-2012 рр. Талботська школа богослів’я, Київська філія (ступінь – магістр біблійно-богословських досліджень). Наразі Василь отримує другий магістерський ступінь (спеціалізація — управління закладом вищої освіти) у Південноукраїнському національному педагогічному університеті ім. К. Д. Ушинського в Одесі. З 2001 р. Василь працює у сфері богословської освіти. 2001-2003 рр. як секретар-референт у Євро-азіатській акредитаційній асоціації, 2003-2015рр. в Одеській богословській семінарії (пройшовши шлях від асистента викладача до академічного декана), з 2015 р. є координатором заочної магістерської програми в Українській баптистській теологічній семінарії у Львові. Василь викладає у духовних навчальних закладах гомілетику, герменевтику, богослов’я, огляд Старого та Нового заповітів, цікавиться історією євангельського баптистського руху в Україні, є спікером на різноманітні актуальні теми. Автор близько тридцяти богословських, історичних та педагогічних публікацій, у т. ч. двох статей у фахових педагогічних виданнях. З 2000 року він різнопланово та постійно бере участь у видавничих проектах, зокрема як координатор серії «Національні євангельські автори» (2008-2015 рр.) та Українська навчальна Біблія (з 2015 р.). У 2000 році Василь одружився з Анастасією, у них троє дітей; мешкають в Одесі. Він є проповідником у Другій Одеській церкві ЄХБ.
Василь Новаковець хоче, щоб богословська освіта в Україні відповідала освітнім стандартам, була сучасною у педагогічних практиках, консервативною за змістом та корисною для помісних церков та суспільства.

викладач
Судаков Сергій
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Судаков Сергій

Молодіжний пастор, керуючий пресвітер, ліценціат.
Народився та виріс у м. Харків. Навчався на історичному факультеті Педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, а також у Міжнародній християнській семінарії (ICS). В даний час продовжує освіту в Євангельській реформатській семінарії України та у Міжнародній Семінарії Майамі (MINTS). Регулярно виступає спікером на християнських конференціях та викладає у різних християнських навчальних закладах України та ближнього зарубіжжя.

викладач
Дуглас Бретт
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Дуглас Бретт

Освіта:
Calvin Theological Seminary 1984-1987 M.Div. Calvin College 1976-1980 B.A.
Досвід роботи:
Християнська реформатська церква, Сілвер Спрінгс (Меріленд) Пастор 1998-тепер, реформатська церква, Фрутпорт (Мічіган) Пастор 1992-1998, Християнська реформатська церква, Лінкольн (Айова) Пастор 1987-1992, Християнська реформатська церква, Кінкардін (Онтаріо, Канада) 1986, Літня пасторська практика
Християнська реформатська церква “Вефіль” (Еджертон, Міннесота) 1985, Літня пасторська практика
Християнська реформатська церква «Еммануїл» (Солт Лейк Сіті, Юта) 1982-1984 Пасторська практика після відходу пастора.
Публікації:
За межею провини: Поклоніння у Страсний тиждень, Реформатське поклоніння, Грудень 2011
Характеристика особистості: Зустрічаючи людей у ​​літературі, Реформатське поклоніння, Вересень, 2011
«Велика кількість» Небес у Своє серце я приношу (Асоціація випускників Calvin College, 2000)
Псалми, Старий Заповіт та Послання. Серія лекцій про підготовку проповіді, Центр вдосконалення проповіді, Calvin Theological Seminary, 2012-дотепер

викладач
Девид Л. Нельсон
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Девид Л. Нельсон

Служіння:
Пастор – 23 роки.
Суперінтендант регіонального відділу штату Південна Дакота Асамблей Божих (Assemblies of God), США – 15 років.
Призначений місіонер Асамблей Божих, США – 10 років (з 2001).
Президент Євангельської Теологічної Семінарії, Київ, Україна – 6 років.
Служіння як учитель; проведення семінарів; церковне служіння.
Освіта:
Бакалавр теологічного навчання – Північний Центральний Університет, США.
Магістр біблійної літератури – Асамблей Божих Богословська Семінарія, США.
Почесний Доктор богослов’я – Біблійний Коледж «Трініті», США.

викладач
Микола Савчук
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Микола Савчук

Микола Савчук – єпископ, пастор церкви «Спасіння» у м. Вишневе (Київська область). Народився в невіруючій сім’ї, але в 10 років звернувся до Господа через чудесне зцілення від туберкульозу кісток. Закінчив факультет журналістики Києво-Могилянської академії. У своєму служінні приділяє особливу увагу розвитку системи домашніх груп, масового та особистого євангелізму, наставництва, роботи з молодим поколінням. Автор книг «Вижити в штормі» та «Доступно про Бога та Біблію». Разом із дружиною Діною виховує доньку Яну та сина Святослава.

викладач
Віталій Клодницький
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Віталій Клодницький

Віталій Клодницький – викладач теологічних дисциплін, співзасновник студії InstalGod, координатор департаментів у помісній церкві Еммануїл у м. Чернівці. Народився у віруючій сім’ї, батько служитель. У підлітковому віці усвідомив своє покликання бути в активному служінні та вступив до Біблійної семінарії, потім закінчив Євангельську Теологічну Семінарію у Києві. Спеціалізується на темах християнського лідерства, церковного адміністрування та розвитку християнських інституцій. Одружений, разом із Юлією виховують сина Рувіма.

викладач
Роб Торнстра
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Роб Торнстра

ОСВІТА:
Богословська семінарія Covenant
Доктор служіння 2015
Дисертація: “Проповіді, які ходять на роботу: як проповідники застосовують проповіді на робочому місці”
Богословська семінарія Calvin
Магістр богослов’я 2006
Реформатський біблійний коледж (зараз відомий як коледж Кайпера)
Бакалавр наук 2002
Спеціальності: Передсемінарські дослідження; біблійні/теологічні дослідження
НАГОРОДИ:
Друге місце в номінації «Книга року від християнських письменників штату Орегон», 2015 рік
ВИКЛАДЧИЙ ДОСВІД:
Міжнародне служіння богословської освіти
Викладач-інструктор: 2015-н.в.
Допомагав у розробці для модулів навчальної програми «Христоцентричного проповідування» для використання у багатокультурному середовищі; викладав навчальну програму на семінарах у 5 різних країнах
Ад’юнкт-інструктор: Христоцентрична проповідь із послання до Євреїв
Викладав тижневий курс із Христоцентричного проповідування у Київському регіональному біблійному коледжі, Київ, Україна
Служитель Слова та Таїнств, Християнська реформатська церква 2006-н.в.
Регулярно проповідує, викладає та надає пасторську допомогу громаді, що налічує близько 225 членів.
СТАТТІ ТА ПУБЛІКАЦІЇ:
«Нагі і не соромляться: як Блага Вість Ісуса перетворює близькість»
Книга: Християнські ресурси Doulos 2014
«Святий Бог, святе життя»
Стаття у журналі «Реформатське поклоніння» Грудень, 2018
«Сповнений: Серія поклоніння за книгою Левіт»
Стаття у журналі «Реформатське поклоніння» Грудень, 2012
“Бог і ваша робота”
Daily Devotional: Today Devotionals Лютий, 2016
«Нагірна проповідь»
Книга роздумів на кожен день: Думки на сьогодні Жовтень, 2013
«У мінорному ключі»
Книга роздумів на кожен день: Думки сьогодні Серпень, 2011
Різні статті: Опублікував понад 50 статей, пов’язаних із шлюбом, сексом та сім’єю
Онлайн медіа служіння: ReFrame Media Травень, 2014-н.в.
МОВИ:
Англійська – рідна мова

викладач
Бйорн Лютке
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Бйорн Лютке

Бйорн та його дружина Брита мають 5 дорослих дітей та 14 онуків. Вони є місіонерами від Федерації П’ятидесятницьких Церков Німеччини (BFP) і живуть у Марселі/Франція з 1992 року.
Вони служать Господу у 4 сферах:
Церковне лідерство
Бйорн та Брита є засновниками церкви EPP (Eglise Protestante le Panier – www.epp-france.fr). На сьогоднішній день EPP має 4 кампуси та 6 ініціатив з насадження церков, у яких складається близько 500 членів.
Брита очолює служіння душопіклування, до якого входить школа душопіклування.
Лідерство в асоціації церков
Бйорн заснував церковну асоціацію «Перетинаючи хвилі» – www.crossingwaves.net у 2019 році. Сьогодні до мережі входять 100 церков у 25 країнах.
Як наставник Бйорн допомагає церквам всередині асоціації та поза її межами процвітати.
Бйорн організовує школи з насадження церков та допомагає ініціативам з насадження церков у різних країнах.
Бйорн очолює Міжнародну мережу BFP. BFP-IN об’єднує всі церкви, засновані BFP – найбільшим п’ятидесятницьким рухом Німеччини, – за межами Німеччини. Як директор з навчання у DCPI Europe (Dynamic Church Planting International – www.dcpi.eu) Бйорн є частиною лідерської команди європейського DCPI та відповідає за розвиток тренінгів DCPI по всій Європі.

викладач
Цимбалюк Олег Михайлович
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Цимбалюк Олег Михайлович

З 1988 по 1992 служив молодіжним керівником у Київській Церкві “Наріжний Камінь” і займався євангелізацією у навчальних закладах міста Києва. З 1993 по 1999 був засновником і старшим пастирем Київської Євангельської Церкви Альфа та Омега та водночас був президентом Міжнародної Асоціації Християн Віри Євангельської Альфа та Омега (Київ, Україна). На даний час несе служіння старшого пастора Євангельської Церкви Альфа та Омега у місті Чикаго (США). Одружений має четверо дітей та п’ять чудових онуків.
Рукопокладений на пасторське служіння єпископами Парфеном Кириловичем Ващило та Петром Нестеровичем Павлишин зі схвалення старшого єпископа ОЦХВЕ Віктора Івановича Білих та Миколи Сергійовича Левченка (Київ, Україна).
Є автором книг, наукових публікацій та навчальних матеріалів для проповідників та пасторів.
Має ступінь бакалавра інформаційних технологій та управління персоналом (DeVry University). Має ступінь магістра богослов’я та біблеїстики (Wheaton College Graduate School). Має ступінь доктора філософії (The Ph.D. in Biblical Studies) у сфері богослов’я (The National Pedagogical Dragomanov University, Ukraine).

викладач
Скотт Е. Хозі
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Скотт Е. Хозі

Преп. Скотт Е. Хозі є висвяченим пастором Християнської Реформатської Церкви Північної Америки. Він звершував служіння у двох громадах: з 1990 по 1993 рік він був пастором Другої християнської реформатської церкви у Фремонті, штат Мічіган. Потім у 1993-2005 роках він був звершував служіння проповідника та адміністратора в семінарії Кальвіна ХРЦ (Calvin CRC) у Гранд-Рапідсі, штат Мічіган. Навесні 2005 року Скотт прийняв пропозицію семінарії стати першим директором Центру розвитку проповіді. Він також був учасником Програми для пасторів-богословів, що була спонсорована Центром богословських досліджень у Прінстоні, штат Нью-Джерсі, де він був пастором-адміністратором восени 2000 року. З 2001 по 2011 рік Скотт був членом редакційної ради журналу Перспективи: журнал реформатської думки (Perspectives: A Journal of Reformed Thought) і був співредактором цього журналу з 2005 по 2011 рр., а тепер кожні два тижні веде блог “Дванадцять” для Реформатського Журналу (Reformed Journal).

Преп. Хозі є автором кількох книг, зокрема «Загадка благодаті» (1996), «Процвітання на землі» (1996), «Пам’ятайте про створення» (1998), «Говорячи як один: погляд на екуменічні символи віри» (1997), «Говорячи про потіху: Погляд на Гейдельберзький катехізис (1998), “Проголошуйте диво: проповідування науки в неділю” (2003), ‘Актуальність: реальні життєві історії для проповідей, які мають значення” (2014) і “Чому ми слухаємо проповіді” (2018).

викладач
Дуглас Дж. Вріланд
Детальніше
викладач Полтавської Богословської Семінарії
Дуглас Дж. Вріланд

ДУГЛАС ДЖ. ВРІЛАНД
18 E. 16-та вулиця,
Голанд, Мічіган 49423
(616) 888-0569
douglas.vrieland@gmail.com

РЕЗЮМЕ

ДОСЯГЕННЯ

Служив капеланом у ВМС Сполучених Штатів, пішов у відставку в чині лейтенанта.

Служив парафіяльним пастором у трьох християнських реформатських церквах

Мав досвід роботи в студентських містечках, лікарнях в виробничих і виправних установах.

Має великий досвід служіння в плюралістичних середовищах, включаючи проведення богослужінь у мультиконфесійних умовах військових каплиць і міжнародних церков

Перебував у Іраку та Перській затоці на підтримку Війни з тероризмом

Мав досвід служіння в умовах стихійного лиха з масовими жертвами, включаючи терористичні напади 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку та землетрус, цунамі та ядерну катастрофу 11 березня 2010 року на півночі Японії.

Протягом семи років проживав у Японії в різних культурних середовищах

ОСВІТА

Доктор служіння, Червень, 2018 р.
Богословська семінарія Фуллера
Спеціалізація: Військове служіння

Магістр богослов’я, 1982 р.
Богословська семінарія Кальвіна
Включаючи один рік, 1980-1981, навчання в Семінарському консорціумі міської пастирської освіти (S.C.U.P.E.), Чикаго, Іллінойс.

1974-1978 рр., Бакалавр, 1978 р.
Кальвін Колледж
Спеціальність: Історія

ДОСВІД РОБОТИ

Тимчасовий пастор, Друга християнська реформатська церква, липень 2018 р. -січень 2019 р. Аллендейл, Мічиган

Капелан, ВМС США, 1996-2015 рр. Включаючи наступні завдання:

• Військово-морський госпіталь США, Йокосука, Японія, 2012-2015 рр.
◦ Штабний капелан, командир флоту Yokosuka (CFAY), Японія 2010-2012 рр.
◦ Наглядовий капелан, Ескадрилья міноносців (DESRON) 9, Еверетт, Вашингтон, 2008-2010 рр.
• Штатний капелан, морська авіаційна група (MAG) 13, Бофорт, Південна Кароліна, 2006-2008 рр.
• Штабний капелан, база морської піхоти, Кемп-Лежен, Північна Кароліна, 2004-2006 рр.
• Капелан командування USS CHANCELLORSVILLE (CG 62), Йокосука, Японія. 2002-2004 рр.
• Капелан групи, Берегова охорона США, Чарлстон, Південна Кароліна, 1999-2002 рр.
• Штатний капелан, Команда з навчання ядерної енергетики, Орландо, Флорида та Чарлстон, Південна Кароліна, 1996-1999 рр.

Пастор церкви Trinity Oaks, 1993-1995 рр.
Арлінгтон, Техас

Пастор Християнсько-реформатської церкви Overisel,1989-1993 рр.
Голландія, Мічиган

Пастор Корсиканської християнсько-реформатської церкви, 1983-1989 рр.
Корсика, Південна Дакота

ПРОФЕСІЙНЯ КВАЛІФІКАЦІЯ

Висвячений і затверджений у сан капелана Християнсько-реформатською церквою

ОПУБЛІКОВАНІ РОБОТИ

КНИГИ:

Форт: зростання в Гросс-Пойнт під час руху за громадянські права (ЕКВОРТ, Джорджія: Trimble Hollow Press, 2020).

СТАТТІ:

“Служіння Богу на військовому кораблі” Банер, Лютий, 2005 р.

“Місце благодаті в Аль-Асаді” Інформаційний бюлетень Національної конференції з питань служіння збройним силам, Січень, 2007 www.ncmaf.org/enews/2007/january/fullarticle/APlaceofGraceinAlAsad.pdf

“Чого християни можуть навчитися у буддистів?” http://www2.crcna.org/site_uploads/uploads/chaplaincy/Vrieland,%20Doug-Newsletter_Article.doc

“Коли Джонні повертається додому,” серія блогів, http://network.crcna.org/elders

Докторська дисертація: “Чуючи поклик наново: Посібник для військових капеланіверед виходом на пенсію” (Докторська дисертація, Богословська семінарія Фуллера, сіяень, 2018 р.).

“Інтеграція денної християнської школи Гросс-Пойнт” розділ 12 у Голландська реформатська освіта: спадщина іммігрантів у Північній Америці (Голанд, Мічіган: Van Raalte Press, 2020).

“Гарольд Боттс, громада церкви та Детройтські бунти 1967 року” Витоки онлайн: історія та новини із Залу спадщини, 16-те грудня, 2020 р. https://origins.calvin.edu/2020/12/16/harold-botts-community-church-and-the-detroit-riots-of-1967/